Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontaktuppgifter Konsultation

Konsultation

För patientspecifik rådgivning var god registrera en arbetsorder- Konsultation i webSesam.

Kl.08:00-12:00 kommer du att få 2 val: 

  • val 1- information och vägledning som berör sittdynor, ryggdynor och manuella rullstolar. Välj med fördel att ring på förmiddagen om din fråga gäller dessa produkter. 
  • val 2- information och vägledning som berör övriga produktområden.

Kl.13:00–16:30 kopplas du direkt till Hjälpmedelskonsulent som svara för övriga produktområden.

010-473 80 80
val 2 därefter val 3 för Hjälpmedelskonsulent

info.hmc@vgregion.se

Servicechef Lena Floberg 
lena.floberg@vgregion.se
Tel: 010-441 40 87

Koordinator Paola Salvai
paola.salvai@vgregion.se
Tel: 010-441 40 86

Servicechef Pernilla Torkelsson
pernilla.torkelsson@vgregion.se
Tel: 010-441 24 65

Servicechef Gunilla Ask
gunilla.ask@vgregion.se
Tel: 010-441 24 44

Koordinator/ Hjälpmedelskonsulent Jeanette Ahl
jeanette.ahl@vgregion.se
Tel: 010- 441 24 43

Koordinator/ Tekniker Mathias Back
mathias.back@vgregion.se
Tel: 010- 441 24 45

T.f. Servicechef Mikael Doi
mikael.doi@vgregion.se
Tel: 010- 441 32 46

T.f. Koordinator Malin Kvist
malin.kvist@vgregion.se
Tel: 010-441 32 50

Koordinator/ Medicinsk Hjälpmedelskonsulent Sofia Carlsson
sofia.carlsson@vgregion.se
Tel: 010- 441 32 55

Servicechef Tonie Olsson
tonnie.olsson@vgregion.se
Tel: 010-441 26 58

Koordinator Lena Kristiansson
lena.m.kristiansson@vgregion.se
Tel: 010- 441 26 24


Senast uppdaterad: 2021-10-27 09:54