Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontaktpersoner Vårdgivare

Kommunens kontaktperson för Överenskommelsen
(köp, hyra och service)

Ale Kommun 
Anna-Karin Sandberg, 0704- 32 09 14
anna-karin.sandberg@ale.se

Alingsås Kommun
Fredrik Forsberg, 0322-61 70 54
fredrik.forsberg@alingsas.se

Bengtsfors Kommun
Anna Ask, 0531- 52 65 80
anna.ask@bengtsfors.se

Bollebygds kommun
Ingela Sunneskär, 0734-64 74 02
ingela.sunneskar@bollebygd.se

Borås Stad 
Maria Rydell, 033-35 58 95
maria.rydell@boras.se

Dals-Eds Kommun
Christina Virevik, 0534-195 14
christina.virevik@dalsed.se

Essunga Kommun
Susanne Ström, 0512-571 32
susanne.strom@essunga.se

Falköpings Kommun
Lisbeth Fredriksson, 0515-88 61 85
lisbeth.fredriksson@falkoping.se

Färgelanda Kommun 
Anna-Maria Bonskog, 0528-56 76 70
anna-maria.bonskog@fargelanda.se

Grästorps Kommun 
Jessica Boderos, 0514-582 70
jessica.boderos@grastorp.se

Gullspångs Kommun
Susanne Ljungberg, 0551-362 73
susanne.ljungberg@gullspang.se

Göteborgs Stad
Barbro Nohlqvist Pettersson, 031-365 73 22
barbro.pettersson@aldrevardomsorg.goteborg.se

Götene Kommun 
Helena Ringqvist, 0511-38 63 65
helena.ringgvist@gotene.se

Herrljunga Kommun
Sara Styrud, 0513-173 43
sara.styrud@herrljunga.se

Hjo Kommun
Tor Kempe, 0503-335 49
tor.kempe@hjo.se

Härryda Kommun 
Malin Borg, 031-724 65 76
malin.borg@harryda.se

Karlsborgs Kommun 
Gunilla Petersson, 0505-171 25
gunilla.petersson@karlsborg.se

Kungälvs Kommun
Anette Johansson Koli, 0303-23 85 18
anette.johnssonkoli@kungalv.se

Lerums Kommun
Kerstin Fredriksson, 0302-52 23 04
kerstin.fredriksson@lerum.se

Lidköpings Kommun
Claes-Håkan Ekberg, 0510-77 14 46
claes-hakan.ekberg@lidkoping.se

Lilla Edets Kommun
Malin Persson, 0520-65 96 89
malin.persson@lillaedet.se

Lysekils Kommun
Marita Niemi, 0523-61 34 25
marita.niemi@lysekil.se

Mariestads Kommun
Selma Bandic, 0501-75 52 00
selma.bandic@mariestad.se

Marks Kommun
Petra Andersson, 0320-21 82 46
petra.andersson@mark.se

Melleruds Kommun
Ann-Charlotte Andreassen, 0530-183 38
ann-charlotte.andreassen@mellerud.se

Munkedals Kommun
Åsa Abrahamsson, 0524-183 39
asa.abrahamsson@munkedal.se

Mölndals Stad
Cecilia Olsson, 031-315 23 51
cecilia.olsson01@molndal.se

Skara Kommun
Lena Magnusson, 0511-323 98
lena.magnusson2@skara.se

Skövde Kommun
Åsa Warnemark, 0500-49 82 94
asa.warnemark@skovde.se

Sotenäs Kommun
Birgitta Cederberg, 0523-66 43 26
birgitta.cederberg@sotenas.se

Stenungsunds Kommun
Cecilia Malm, 0303-73 86 24
cecilia.malm@stenungsund.se

Strömstads Kommun 
Fredrik Karlsson, 073-043 59 20
fredrik.karlsson1@stromstad.se

Svenljunga Kommun
Louise Northman, 0325-181 61
 louise.northman@svenljunga.se

Partille Kommun
Lena Hansson, 031-792 11 74
lena.hansson2@partille.se

Tanums Kommun
Anette Nyberg, 0525-181 75
anette.nyberg@tanum.se

Tibro Kommun
Jenny Johansson, 0504-183 13
jenny.johansson@tibro.se

Tidaholms Kommun-  
Anetthe Jovanovic Karlsson, 0502-60 64 90
anetthe.jovanovic-karlsson@tidaholm.se

Tjörns Kommun
Lena Gilbertsson, 0304-60 12 72
lena.gilbertsson@tjorn.se

Tranemo Kommun
Catarihna Petersson, 0325-57 63 95
catarihna.petersson@tranemo.se

Trollhättans Stad 
Malin Wallenberg, 0520-49 51 15
malin.wallenberg@trollhattan.se

Töreboda Kommun
Ulrika Berglund, 0506-181 31
ulrika.berglund@toreboda.se

Orust kommun
Anneli Karlsson, 0304-33 47 05
anneli.karlsson@orust.se

Uddevalla Kommun
Anna Andersson, 0522-69 76 90
anna.t.andersson@uddevalla.se

Ulricehamns Kommun
Linda Petersson, 0321-59 56 50
linda.petersson@ulricehamn.se

Vara Kommun
Maria Palm, 0512-315 48
maria.palm@vara.se

Vårgårda Kommun
Gunnel Wessbo, 0768-16 56 96
gunnel.wessbo@vargarda.se

Vänersborgs Kommun
Catarina Jakobsson, 0521-72 13 93
cartarina.jakobsson@vanersborg.se

Öckerö Kommun
Arto Niskala, 031-97 63 50
arto.niskala@ockero.se

Avtal kontaktpersoner för vårdgivare


Senast uppdaterad: 2022-10-20 14:12